Eram convins că Nicușor Dan nu va accepta creșterea TVA după ce a promis că nu va face asta. Ei bine, Bolojan este presat de PNL și PSD să crească taxele, așa că vedem un posibil divorț. Vă întrebați de ce nu vor PNL și PSD să ajute România? E simplu, ar fi un succes al lui Nicușor și asta i-ar eclipsa pe ei. Ori ei vor puterea cu orice preț și să-l faulteze pe Nicușor cât de mult pot. Sunt sigur că se poate găsi un guvern minoritar care să ia măsurile necesare să nu intrăm în faliment, dar PSD și PNL vor continua să voteze contra. Ăsta este Parlamentul, pentru că așa au votat în iarnă oamenii.
P.S. de ce insistă PSD cu rocada? Pentru că revenind peste doi ani la putere vor întoarce toate deciziile bune luate pentru România. Tăierea de sporuri, concedieri, schimbări în justiție, lucrurile care-i vor afecta direct.
- nebunia cu biografiile vedetelor muzicale continuă cu Bruce Springsteen;
- dovadă că negocierile au picat deocamdată: PSD și-a anulat consultările interne;
- toate companiile de stat sunt infestate de aceste căpușe;
- corupții nu văd nicio problemă din faptul că au supt instituțiile pe care le conduc aducându-le la faliment;
- băieții deștepți câștigă cât nici nu visează un român obișnuit, dar vor face proteste dacă se taie banii;
- polițiștii se plâng că au avut multe intervenții de violență în familie, de-aia n-au putut salva femeile;
- încep restricțiile de circulație la Unirii, luni o să fie haos;
- propaganda rusă este acum cu tunurile pe Republica Moldova pentru că se apropie alegerile;
- agenții ruși sunt peste tot, la noi sunt vizibili din satelit, dar nu se vrea eliminarea lor;
- Israel a decizi eliminarea lui Khamenei, dar deocamdată nu au reușit;
- Pavel Durov, fondatorul Telegram, este mai nebun ca Musk, are 100 de copii;
- hackerii au reușit să spargă iar Google, Facebook și alte site-uri publicând parolele utilizatorilor;
- Vance a încercat să-și aducă propaganda pe BlueSky, a luat reject direct;
- e mai veche știrea, dar merită reluată: francezii au făcut o alternativă la Himars;
- reclamele pe WhatsApp nu vin în Europa până în 2026;
- și europenii cred în colonizarea planetei Marte: deadline 15 ani;

Altul dintre cei care au vazut tot timpul, totul up-side-down!
Nu, solutia lui Bolojan este sa NU se taie nimic, de la nimeni, ci cresterea taxelor si a TVA-ului – si pentru asta nu-i de blamat nimeni, niciun individ sau partid, altii decat au venit deja cu aceasta propunere – ci, cea corecta este reducerea a ceea a fost si inca va fi RISIPA, adica SINECURILE, la care – si aici, toata clasa politica de pana acum, este de vina – care golesc visteria tarii, permanent, dintotdeauna si in ritm rapid!!!
Tocmai pentru ca n-a putut nici macar Bolojan, al tau, reducerea sinecurilor – pentru care este vestit in Oradea – si in Parlament, sau, ma rog, intr-o mica masura, doar in Parlament – dar nu i-a reujsit si nu-i va reusi – de acord si din cauza PSD-ului, dar a PNL-ului, deopotriva – s-o faca la nivel national(de parca o administratia unei tari, este una si aceeasi cu cea a unei primarii!), Bolojan se rezuma DOAR LA CRESTEREA TAXELOR SI A IMPUNERII UNORA NOI!
Odata, in plus, ca si in recentele campanii electorale, si tu, MANIPULEZI ORDINAR micul tau public – crezand ca este mult mai mare, dar ce sa vezi, te-nseli amarnic! – cu mizeriile insirate mai sus!
Ponta – si era la acelasi PSD, dar si presedintele lui – RETINE – mult blamat de tine, mai sus – a reusit, in aceleasi circumstante economice, sa rezolve situatia, FARA CRESTEREA TAXELOR, A TVA-ului(ba, din contra, scazandu-l!), fara impunerea unor noi taxe, reusind sa atinga acelasi rezultat ca si cel de azi: REDUCEREA DEFICITULUI!!!
Incep sa inteleg, acum, de ce anumite produse de proasta calitate, la care le-ai tot facut reclama, apar in comentariile tale, ca fiind exceptionale… cineva te papuseaza si pe tine, ca si pe Bolojan, al tau… sub o forma, sau alta, prin diferite mijloace!!!
Nu, NU esti un simplu si modest influencer, esti unul dintre cei care, RASUFLAT, inca se zbate sa mai convinga lumea de INVERSUL EVIDENTEI ACTUALE!!!
Iar, acel guvern MINORITAR – de parca ar putea exista un guvern minoritar, fara sustinere majoritara! – va fi de la neo-marxistii tai, de la USR, de la care sugerezi tu, ca va veni solutia salvatoare???!!!
 
Salut,
Soluția este să tăiem cheltuielile aberante ale statului, care nu se justifică. Iar ANAF să fie lăsat să execute marii datornici. Direcțiile de taxe să fie lăsate să execute. Doar Negoiță are 300 de milioane datorie la taxe. Cred că PSD în total are 5 miliarde de euro, iar PNL alte 2-3 miliarde. La TVA se știe care sunt marii evazioniști – 7 miliarde de euro pe an. Desigur, nu s-ar putea recupera cash, dar tot s-ar face ceva cu bunurile confiscate și vândute.
TVA mărit este tot pentru noi, proștii, care plătim corect.
 
Altul dintre cei care au vazut tot timpul, totul up-side-down!
Nu, solutia lui Bolojan este sa NU se taie nimic, de la nimeni, ci cresterea taxelor si a TVA-ului – si pentru asta nu-i de blamat nimeni, niciun individ sau partid, altii decat au venit deja cu aceasta propunere – ci, cea corecta este reducerea a ceea a fost si inca va fi RISIPA, adica SINECURILE, la care – si aici, toata clasa politica de pana acum, este de vina – care golesc visteria tarii, permanent, dintotdeauna si in ritm rapid!!!
Tocmai pentru ca n-a putut nici macar Bolojan, al tau, reducerea sinecurilor – pentru care este vestit in Oradea – si in Parlament, sau, ma rog, intr-o mica masura, doar in Parlament – dar nu i-a reujsit si nu-i va reusi – de acord si din cauza PSD-ului, dar a PNL-ului, deopotriva – s-o faca la nivel national(de parca o administratia unei tari, este una si aceeasi cu cea a unei primarii!), Bolojan se rezuma DOAR LA CRESTEREA TAXELOR SI A IMPUNERII UNORA NOI!
Odata, in plus, ca si in recentele campanii electorale, si tu, MANIPULEZI ORDINAR micul tau public – crezand ca este mult mai mare, dar ce sa vezi, te-nseli amarnic! – cu mizeriile insirate mai sus!
Ponta – si era la acelasi PSD, dar si presedintele lui – RETINE – mult blamat de tine, mai sus – a reusit, in aceleasi circumstante economice, sa rezolve situatia, FARA CRESTEREA TAXELOR, A TVA-ului(ba, din contra, scazandu-l!), fara impunerea unor noi taxe, reusind sa atinga acelasi rezultat ca si cel de azi: REDUCEREA DEFICITULUI!!!
Incep sa inteleg, acum, de ce anumite produse de proasta calitate, la care le-ai tot facut reclama, apar in comentariile tale, ca fiind exceptionale… cineva te papuseaza si pe tine, ca si pe Bolojan, al tau… sub o forma, sau alta, prin diferite mijloace!!!
Nu, NU esti un simplu si modest influencer, esti unul dintre cei care, RASUFLAT, inca se zbate sa mai convinga lumea de INVERSUL EVIDENTEI ACTUALE!!!
Iar, acel guvern MINORITAR – de parca ar putea exista un guvern minoritar, fara sustinere majoritara! – va fi de la neo-marxistii tai, de la USR, de la care sugerezi tu, ca va veni solutia salvatoare???!!!
 
Așa este cum spui, zici totul exact invers decât realitatea din jur. Cine a creat situația de acum? PSD, cu ajutorul PNL. Dar vina este mai mare a PSD pentru că ei sunt la putere din 1989.
De ce aș plăti eu mai mult ca să îi scap pe ei pentru ce-au furat? Nu, soluția este simplă, să se ia înapoi banii de la hoți.
 
TI SE PARE CA VORBESC ALTCEVA???!!! NU STII CE INSEAMNA “SINECURI”???!!!
Cum adica sa fie lasat ANAF-ul, sa recolteze, cand aceeasi politicieni isi pun sefii la toate aceste institutii, fiind exact sinecurile de care-ti vorbeam anterior!!!
Adica, pe cine continui sa manipulezi?!
Lasa-l pe Negoita, si altii ca el, vezi mai bine gaurile negre; CFR, Tarom etc., care inghit din bugetul Romaniei, luna de luna, desi SUNT FALIMENTARI, de ani de zile?!
Si vezi si firmele de stat unde, se aloca salarii de nu stii sa-i numeri, si care, sunt datori la “proprii stapani” – adica tot statul roman?!
Marirea TVA-ului, si altor taxe, DOAR DE LA ACEEASI DE LA CARE ORICUM COLECTATU SI PANA ACUM, NU VA FACE DECAT SA-I OMOARE FINANCIAR SI ECONOMIC, NU VA ADUCE SURPLUSUL DINTRE VECHEA VALOARE A TVA-ului, SI CEA NOUA, FIINDCA, MARIREA LUI, SI NU NUMAI, VA ADUCE UN PRET LA RAFT, MARIT SI ROSTOGOLIT SI DE ALTE IMPUNERI, dar care produse, NU LA VA MAI CUMPARA NIMENI, LA NOILE PRETURI, SI, VA TRECE VENITURI SI PROFITURI, IN ZONA NEAGRA, CA SA POATA FACE FATA COMERCIANTII RESPECTIVI, LA PUMNUL IN GURA PE CARE I SE PUNE DE CATRE ACEST IMPUS PRIM MINISTRU, NUMIT BOLOJAN!!!
SOLUTIA – PE CARE VAD CA N-O VEZI, SAU TE FACI CA N-O VEZI, PENTRU A-TI PROTEJA “OPTIUNILE TALE POLITICE” PERFORMANTA DE A COLECTA DE LA CEI DE LA CARE NU AU REUSIT NICI PANA ACUM, DAR, AVAND IN VEDERE CA, SI LA ANAF, ISI PUN LUPUL PAZNIC LA OI – LUCRU PE CARE BOLOJAN IL STIE, DAR TU, TE FACI CA NU – SINGURA SOLUTIE ESTE CEA PE CARE AU ANUNTAT-O, DEJA: MARIREA TVA-ULUI SI A ALTOR TAXE!