Guvernul Veștea a căzut la votul în Parlament. Se discută despre un guvern minoritar, USR este de acord, dar PSD nu vrea asta.
Se pare că facem pași spre alegeri anticipate. Cea mai tristă chestie pare să fie că favoriții vor fi tot AUR, un partid de trădători și infractori. Românii nu se lasă până nu ajungem în criză la fel ca Grecia sau Ungaria înaintea noastră.
- Klara and the Sun – o adaptare a nuvelei lui Kazuo Ishiguro;
- există și opțiunea unui guvern PSD, doar că ei vor guverna împreună cu AUR;
- noi fonduri europene pentru fermierii români;
- ucrainienii fac o mega-fabrică la Arad;
- Republica Moldova accelerează programele de integrare europeană;
- de nu știu câți ani se vorbește despre asta, dar nu o vedem finalizată;
- Ungaria începe să ia măsuri serioase contra corupției;
- Trump amenință iar NATO că nu va apăra țările aliate;
- trist: Franța oprește vânzările de alcool din cauza valului de căldură;
- teama de AI continuă: va fi capabil să răstoarne guvernele;
- Instagram vrea să concureze YouTube cu video pe formatul vechi;
- expansiunea accelerată a Universului a fost confirmată de un nou studiu;
- continuă răspândirea de teorii ale conspirației care pe unii îi costă viața;
