Familia de telefoane Samsung Galaxy S10 a ajuns și în oferta Orange, cu o exclusivitate interesantă. Clienții operatorului pot precomanda versiunea Prism Blue a noilor modele. De asemenea, se bucură de bonusul oferit sub formă de căști Galaxy Buds.
Cel mai ieftin model, Samsung Galaxy S10 e are un preț de 749 euro la Orange, cu TVA inclusă, adică 3.562 de lei la cursul de astăzi. Este varianta cu 6GB RAM / 128 GB de stocare, baterie de 3.100 mAh. Prețul S10e scade la 389 de euro dacă optați pentru un abonament nou destul de scump, Orange Me 45, dar care include foarte multe beneficii.
Modelul intermediar, Samsung Galaxy S10 are un preț la Orange de 899 euro, adică cam 4.277 lei la cursul de astăzi. El este disponibil la ofertă la un preț de 520 de euro cu abonamentul de care spuneam, Orange Me 45. Este modelul de 6.1 inch, cu 8GB de RAM, 128GB de stocare internă, baterie de 3.400 mAh.
Modelul de top disponibil acum, Samsung S10+ are un preț la Orange de 999 de euro, respectiv 4.751 lei. El poate fi cumpărat mai accesibil tot la un abonament nou, respectiv la 620 de euro cu un abonament Orange Me 45.
În faza de precomandă, cel mai scump telefon Samsung de la Orange este Samsung Galaxy S10+ cu stocarea de 1TB, care costă 1.599 euro, respectiv 7.600 de lei. Este o variantă interesantă și suportă și carduri MicroSD de pînă la 512GB, deci aveți stocare de laptop cel puțin. Pentru cei care lucrează la fișiere de mari dimensiuni, va fi o metodă să le țină aproape tot timpul. Modelul de 512GB + card costă 1.250 de euro, adică vreo 5.950 lei.
Abonamentul cu pricina, Orange Me 45 costă 45 de euro pe lună, deci cam 215 lei, dar include 17GB de date din care 16,8 intră gratuit la roaming în UE, nelimitat minute și date în România, dar și 800 de minute internaționale. Primiți ca bonus și acces la o serie de canale TV și serviciul de filme Movie Go Plus. Nu mi se pare exagerat. Dacă aveți abonament Orange de peste 6 luni cred că se poate face upgrade și aplicat la ofertele noi. Nu știu sigur, mai bine întrebați direct în magazin.
Se pare ca Orange nu le are in stoc pe cele Prism Blue. La celelalte culori, pe care le au si altii, livrarile au inceput deja de ieri. Probabil doar o strategie de a atrage clienti… Recunosc ca am facut precomanda la ei, tocmai fiindca se laudau ca au Prism Blue in exclusivitate. Cel mai probabil il vor avea atunci cand o sa-l aiba si alti, pacat ca am muscat-o, Orange nu se dezminte…
 
Doar verzi au venit la test. Arată bine, dar preferam să văd și celelalte culori.