Samsung S8 – detaliile finale înainte de lansarea oficială

Se apropie lansarea Samsung S8 și încept să apară detaliile finale, precum culorile în care va fi disponibil, prețul final și alte tehnologii noi aduse. Nu va fi un telefon revoluționar, dar cu siguranță este cel mai așteptat smartphone din 2017. Bine, alături de iPhone 8 sau Note 8.
Huawei p10

Huawei P10 review: un smartphone bine făcut care nu te dezamăgește

Am avut șansa să testez în detaliu Huawei P10, de la camera foto Leica la testele de performanță și am putut să-l compar cu flagship-ul de anul trecut. Este un smartphone bine făcut, puternic, care oferă o experiență bună și merită banii, nu te dezamăgește. La ora asta nu știu exact prețul din România, dar […]

HTC 11 vine pe 20 martie?

HTC 11 ar urma să fie noul vârf de gamă pentru compania taiwaneză și nu a putut fi lansat mai devreme din cauza lipsei procesorului Snapdragon 835. Se pare însă că la fel ca Xiaomi care a rezolvat problema, HTC are un anunț surpriză de făcut pe 20 martie.
xiaomi mi6

Xiaomi Mi6 are Snapdragon 835 și va fi lansat curând

Xiaomi Mi6 ar fi fost gata deja dacă nu exista problema cu Snapdragon 835, dar Qualcomm a crescut producția și în curând vom vedea pe piață atât noul S8, cât și competitorii care vor avea procesorul de top. Xiaomi oferă în fiecare an unul dintre cele mai bune modele de top care are prețul jumătate […]

Smartphone ieftin: Huawei P10 Lite neoficial la preț bun

Căutați un smartphone ieftin? Huawei P10 Lite nu a fost anunțat oficial, deocamdată avem doar P10 și P10 Plus, dar un magazin a listat produsul la un preț de 349 euro, foarte ok pentru ceea ce va oferi. Ca de obicei, știm pe surse cam care sunt dotările tehnice ale noului smartphone ieftin.

Mediatek va face un procesor cu 12 nuclee pe 7 nanometri

Mediat tocmai a lansat Helio X30 cu performanțe similare cu Snapdragon 835, dar nu se oprește aici, vor face un procesor pe 7 nanometri (835 e pe 10 nanometri) și cu 12 nuclee, care să ofere mai multă performanță. Desigur, pînă nu câștigă testele de performanță cum o fac procesoarele A de la iPhone, nu-i […]
OnePlus 3T

Mi-a plăcut la MWC: OnePlus 3T

Am văzut la Mobile World Congress, tot la standul Qualcomm, terminalul OnePlus 3T, unul din favoritele celor care nu vor iPhone, Samsung sau alte branduri mari. OnePlus au două avantaje majore, au tehnologie hardware bună și Oxygen OS (Android customizat, mai rapid), dar pe de altă parte au și prețuri bune.

Pregătiri pentru Google Pixel 2, primul m-a dezamăgit

Au apărut noi zvonuri despre Google Pixel 2, astfel mi-am adus aminte că am văzut și Pixel la Mobile World Congress 2017. La cât de entuziaste erau review-urile și la cât de entuziasmați erau utilizatorii, mă așteptam să fie super. Când colo, mi s-a părut aproape cel mai dezamăgitor telefon al anului, la concurență cu […]

Am văzut HP Elite X3 la Barcelona, un phablet solid

Am văzut la Mobile World Congress 2017 modelul HP Elite X3, un phablet excelent care a venit prea târziu, când Microsoft a renunțat la sistemul de operare mobil. Desigur, vor putea face dispozitive cu Windows 10 complet, cred că vom vedea în curând. Iar Elite X3 ne arată cât de interesante vor fi.

Zvonuri: Galaxy X, iPhone X și altele asemenea

În avion de la Barcelona spre casă am auzit niște oameni vorbind despre Galaxy X, telefonul flexibil al Samsung. Unul spunea (în engleză) că telefonul a fost sigur prezentat partenerilor. Mi-am adus aminte de discuție după ce am găsit titlul Galaxy X prin promoționalele date de Samsung presei.

Prețul LG G6 în România: de la 3200 de lei

Prețul LG G6 în România va fi de la 3200 de lei, prețul european pentru acest terminal fiind anunțat oficial de la 700 de euro în sus. Există și magazine care îl oferă la pre-comandă, unele chiar mai scump de atât, dar vă recomand ca de obicei filiera de livrare legală, prin magazine GSM și […]

ZTE Nubia Z11 este un super-smartphone – hands on

Am văzut la Bacerlona ZTE Nubia Z11, nu este un model nou, dar cred că e vârful de gamă. Arată excelent și are două alte versiuni, Z11 MiniS și Z11 Mini. În fiecare an la MWC admir unele terminale ZTE, dar nu pricep de ce nu le aduc oficial și la noi.